Biojarmark 2021

  • Kdy: v sobotu 2. října. 2021 od 9 do 17 hodin
  • Kde: Na dvoře Národního zemědělského muzea na Letné v Praze – Mapa

Letos vás opět čeká více než 20 prodejních stánků s nabídkou bio potravin od zeleniny, přes maso a výrobky z něj, mléčné produkty, nápoje nealkoholické i alkoholické (už jste pili bio pivo?), mlýnské a pekařské výrobky slané i sladké, káva, čaj, koření, bylinné sirupy a mnoho dalšího. Vše si ale nemusíte nakoupit a uvařit až doma – naši prodejci připravují řadu dobrot a ochutnávek přímo na místě, takže můžete jejich výrobky otestovat a neodcházet hladoví. Podívejte se, kdo všechno vám letos nabídne své produkty.

To ale není vše. Na Biojarmarku můžete načerpat spoustu informací a novinek o ekologickém zemědělství, přírodě nebo pěstování ve městě. Čekají na vás osvětové a vzdělávací stánky, které poučí a pobaví děti i dospělé.

Vyzkoušejte si například zahrát o planetu nanečisto a vybudovat zemi budoucnosti se soběstačnou ekonomikou.  Hru o klima! pro vás připravila organizace Namysli.

Přijďte si vyzkoušet své znalosti ekologického zemědělství v našem bio kvízu a zasoutěžit si o knihy z nakladatelství Smart press. Letos na 3 výherce čekají tyto knihy: Nová biokuchařka Hanky Zemanové, Zeleninová kuchařka od Petra Klímy a Květinová kuchařka od Jany Vlkové. Bio kvíz najdete na stánku lovime.bio. Výherci ankety budou vylosování v den Biojarmarku v odpoledních hodinách.

K poslechu letos zahraje skupina Park Q, která vás v rytmu gypsy swingu přenese do atmosféry 30. let minulého století. Swing si ale na Biojarmarku můžete také zatančit nebo se ho naučit v lekcích od Swing busters.

Spousta zajímavých akcí vás čeká i uvnitř muzea, kam je vstup v den konání biojarmarku zdarma.

Můžete se jít podívat například na výstavu o ekologickém zemědělství, kterou připravilo Ministerstvo zemědělství. Dozvíte vše o historii, základních principech, výhodách i nevýhodách ekologického způsobu hospodaření.

V objevovně muzea pro vás Jana Vlková připravila workshop Kytky k jídlu, kde se můžete dozvědět vše o sběru a zpracování jedlých květů a bylinek a navíc si vyzkoušíte nějaké recepty přímo na místě. Na workshop je nutné se přihlásit, kapacita workshopu je omezená. Více informací najdete zde.

Tento den bude v muzeu také probíhat tradiční akce “Za tajemstvím potravin, aneb víš, co jíš” – zábavná hra pro rodiče s děti zaměřená na zdravou výživu, pořádaná Ministerstvem zemědělství.

Podrobný rozpis toho, co se kdy bude dít v den Biojarmarku najdete v programu.

Přehled stánků Program aktuálního ročníku