Ekofarma Kosařův mlýn

Farma se věnuje zpracování kravského mléka na široký sortiment mléčných výrobků a dále chovu ovcí Suffolk k plemenitbě i porážce s prodejem jehněčího masa a masných výrobků.

Mlékárnu BioVavřinec  poznali Kosařovi díky fantastickému sýru sv. Barbory, který pravidelně nakupovali. Když se dozvěděli, že mlékárna BioVavřinec končí, nemohli jsme to jen tak nechat. Rozhodnutí bylo jasné!  Vrhli se tedy do mlékařiny, o které  do té doby nic nevěděli. A tak se k BioVavřinci připojila Farma rodiny Kosařovy. V současné době provozují značku BioVavřinec jako Ekofarma Kosařův mlýn.

Po přestěhování do vlastních prostor nové mlékárny výroba pokračuje v Novém Kníně č.153.

Farma vyrábí produkty, které jsou poctivé, chutné a bez jakýchkoli konzervantů, zahušťovadel, barviv, sušeného mléka a stabilizátorů. Při výrobě používají pouze mléko, mikrobiální kultury a syřidlo. Tradičními postupy pak v mlékárně vznikají farmářské a smetanové jogurty, tvaroh, smetany, probiotický nápoj, žervé, cottage, kefír, tvarohové dezerty, čerstvé, pařené až polotvrdé sýry. Kromě širokého sortimentu mléčných výrobků vyráběných výhradně z BIO kravského mléka si na farmě můžete koupit také BIO jehněčí maso nebo jehněčí a ovčí uzeniny.

Kromě toho, že od února 2021 vyrábí všechny produkty v nové mlékárně v Novém Kníně, nabízí širokou produkci výrobků jak v ekologičtějších plasto – papírových obalech, tak mnoho z nich i ve skle, které je VRATNÉ.

Kde všude si můžete výrobky farmy BioVavřinec a Kosař koupit? Tak třeba na Rohlíku, Scuku, v Delmartu, Sklizenu, Našich grunetch, ve Světě bedýnek a spoustě dalších farmářských obchůdcích.

A hlavně každý rok na pražském Biojarmarku!

Rozhovor s Tomášem Kosařem si můžete přečíst v našem článku.

Podívejte na webové stránky farmy.